top of page

​​Aby być skutecznym hipnotyzerem trzeba spełnić kilka warunków. W tym poście opisze trochę elementów, na które powinno się zwrócić uwagę.Stwórz i rozwiń metodę na każdy z tych punktów, a na pewno zobaczysz także zadowalające efekty

 

Warunki dobrej hipnozy

1. Osobowość hipnotyzera

 Praktycznie każdy może nauczyć siÄ™ hipnozy, nie potrzeba tu zdolnoÅ›ci nadprzyrodzonych, ani magicznego spojrzenia. Czasem ludzie majÄ… predyspozycje, by przejść proces przygotowania szybko, a czasem potrzeba kilku lat, ale jest to osiÄ…galne. Jednak by wybić siÄ™ poza przeciÄ™tnÄ… potrzebny jest wrodzony talent, empatia (umiejÄ™tność wczuwania siÄ™ w innych) i wyrazista osobowość - sugestie do osoby hipnotyzowanej docierajÄ… nie tylko werbalnie za pomocÄ… słów, ale też na inne sposoby, które trudno opisać, ale podam przykÅ‚ady: Od dziecka mam bardzo dobry sÅ‚uch, jest to umiejÄ™tność odizolowania konkretnych dźwiÄ™ków z poÅ›ród wielu innych, typu skupienia

się na rozmowie podczas koncertu. Kolejna rzecz to rozwinięta empatia, czuje

i widzę bardzo szybko zmieniające się nastroje rozmówcy i mogę zmieniać tor rozmowy, zanim ta osoba wyrazi swoje myśli one się zmieniają na bardziej pozytywne. U osób, które wprowadzałem w trans, zauważyłem, że zaczeły przejawiać podobne umiejętności. Umiejętności te nabyły mimo, że nie podawałem im takiej sugestii. Dlatego trzeba panować nie tylko nad słowami ale i także nad myślami.
 

6. Wcześniejsze seanse.

5. Rozmowa wstępna.

4. GÅ‚os.

2. Entuzjazm.

3. Oczekiwanie sukcesu.

Ludzie, którzy byli wprowadzani w trans przeważnie oczekują, że będzie to wyglądało tak samo. Pamiętaj, by o to zapytać.

Ważne, by przed seansem poznać osobowość pacjenta. Rozmawiaj z nim o tym co dokładnie będzie się działo, a dowiesz się czego ta osoba się obawia, na co zwrócić uwagę i jakie środki podjąć.

 

W tej dziedzinie ważny jest gÅ‚os - no tak spodziewaÅ‚eÅ› siÄ™ tego.  Ważne jest, aby mówić spokojnie. PowinieneÅ› umieć dostosowywać gÅ‚os do wizualizacji, którÄ… przedstawiasz, mów wyraźnie, powoli. PrzydatnÄ… umiejÄ™tnoÅ›ciÄ… jest tworzenie wrażenia echa, jest to trudne i rzadko spotykane nawet na dobrych kursach - ale tutaj oczywiÅ›cie to jeszcze opiszemy.  UmiejÄ™tność ta jest zaskakujÄ…co skuteczna. Wyrażaj siÄ™ z pewnoÅ›ciÄ… (To Ty prowadzisz pacjenta i wiesz co robisz), ale nie przesadź i nie bÄ…dź agresywny. GÅ‚os niech bÄ™dzie miÅ‚y, niech przyjemnie siÄ™ Ciebie sÅ‚ucha.

Musisz widzieć sukces, udane wprowadzenie w hipnozę. I w drugą stronę osoba hipnotyzowana musi Ci ufać i oczekiwać efektów. Dlatego na początku poćwicz z osobami które się zgadzają i sugeruj im relaksacje i jakieś przyjemne złudzenia np: spacer po plaży.

Hipnotyzer powinien wzbudzić w pacjencie entuzjazm, nie bÄ™dzie to trudne jeÅ›li sam byÅ‚ hipnotyzowany lub stosuje autohipnozÄ™ - DLATEGO JESZCZE RAZ JÄ„ POLECAM!  Zarażenie entuzjazmem stanowczo skraca czas wprowadzenia w trans i jest czynnikiem koniecznym dla maÅ‚o doÅ›wiadczonych w tym temacie osób. Osoba sÅ‚yszÄ…ca od Ciebie elokwentne i peÅ‚ne drobnych szczegółów wypowiedzi, bÄ™dzie bardziej skÅ‚onna poddać siÄ™ seansowi, dziÄ™ki czemu Å‚atwiej wpadnie w trans.

Hipnotyzer powinien mieć osobowość dominujÄ…cÄ… i cechować siÄ™ pewnoÅ›ciÄ… siebie. Nawet osoby ciche i schowane w sobie mogÄ… siÄ™ tego nauczyć - gdy opanujesz techniki hipnotyczne i zyskasz praktyki ta pewność bÄ™dzie rosÅ‚a. Chodzi o to by hipnotyzer dla pacjenta byÅ‚ autorytetem, stanowczym przewodnikiem wiedzÄ…cym dokÅ‚adnie co robi - Ty po czytaniu naszego "kursu" i uzyskaniu informacji także z innych źródeÅ‚ bÄ™dziesz wiedziaÅ‚ co robisz. 

bottom of page